| lucian820 a întrebat:

Cum as putea sa ma mut in Londra? Chiria acolo este imenesa pe siteurile unde caut eu(800-2000£ / luna) chiar si pentru un houseshare(o camera din casa). Cred ca nu stiu sa caut eu, stie cineva cum pot sa ma mut la un pret bun(chirie)

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sa iti zic cat costa pe luna chiria in centrul parisului la un apartament de 3 camere? ce zici de 20.000 euro!?

Romanii care se duc in UK majoritar stau cate 4-5-6 persoane si impart chiria, si nu aleg chirii de 2000 de lire pe luna ci mult mai ieftine

| Violleta2022 a răspuns:

Chirie ieftina si buna gasesti in zonele rurale, cu cat mai departe de oras, cu atat mai ieftina este chiria.
Dar chirie de 800 de lire pe luna, nu am auzit, poate doar pentru 1 singura camera, intr-o casa impartita cu mai multi chiriasi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E. Londra. Cât ai vrea sa fie chiria?

Exista variante, te muti in afara Londrei și face naveta.

| sierra1 a răspuns:

Alege că ai de unde... bani să fie

https://www.spareroom.co.uk/......are/london

| Furnicuta000 a răspuns:

Intri pe un site de matrimoniale si agati o londoneza, asa poate o sa poti sta pe gratis acolo.
Serios acum, crezi ca umbla cainii cu covrigi in coada? E printre cele mai mari si mai ravnite orase, e normal sa coste mult chiria, 800 lire sa stai singur in camera e chiar ok. Si nu uita ca e printre cele mai periculoase orase, adica atat de periculos ca poti sa te plimbi ziua pe strada si sa te impuste cineva ca asa are el chef. S-a intamplat si romanilor...

| Standt a răspuns:

Cauta grupurile de romani din Londra si intreaba.

| Florian80 a răspuns:

Este f mare chiria acolo..verisoara mea sta in centrul Londrei si da cam 3000 lire lunar pe chirie.asta la un venit de 5000 lire pe luna...e cam mult.

| Simpatic a răspuns (pentru Florian80):

Corect,daca stai sa te gandesti raportat la salariul minim pe economie din RO, cam acelasi pret il au si chiriile din centrul CLUJ-Napoca, cum am zis raportat la veniturile din RO nu din UK!