| RazzyFUnik a întrebat:

Cum blochez un nebun care ma suna cu nr ascuns? sau cum ii aflu nr?
Am redirectionat apelurile pe alt nr dar tot necunoscut apare, cei de la cosmote nu vor sa ma ajute si mi-au zis sa merg la politie.

Ce solutii imi puteti da?

Răspuns Câştigător
| xDeyaDeeAx a răspuns:

Il poti bloca daca ai un telefon Samsung. Doar asa merge. Si cand te suna dupa ce il blochezi ii inchide automat.
Asa faci aceasta setare pe Samsung:
Setari>Setari aplicatii>Apeluri(sau ceva de genul)>toate apelurile>si respingere ( scuze daca nu le-am nimerit, al meu e pe engleza)>Sla lista de respingere bifezi necunoscut si salvezi.

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Pentru numerele ascunse nu se poate face nimic, cu o singura exceptie: daca te simti amenintat cu un pericol grav (prin apeluri sau sms-uri). Abia atunci te poti adresa Politiei pentru rezolvarea problemei.

| Alexu51 a răspuns:

Cumparati alta cartela.

| giuglea a răspuns:

Sa-l injuri pe ala pana numai poti nici tu nici ala, sa-l ameninti si altelebig grin

| David_Bogdan_1997 a răspuns (pentru giuglea):

Deja folosesc aceasta metoda clasica!