| corcodusa a întrebat:

Am o intrebara URGENTA!

daca redirectionez apelurile de pe fix(rds)pe mobil(cosmote)pe factura de RDS apare faptul ca am redirectionat apelul? si cine plateste redirectionarea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Redirectionarea apelurilor de pe fix cand nu raspunde nimeni :
activare : *24*numarmobilerdesh#
dezactivare : #24#

2.Redirectionare apelurilor de pe fix in caz de ocupat:
activare : *22*numarmobilerdesh#
dezactivare : #22#

Astea 2 pot fi activate impreuna si urmatoarea pentru plecat in vacanta:
3.Redirectare la toate apelurile de pe fix:
activare : *21*numarmobilerdesh#
dezactivare : #21#

Ascunderea identitatii: *62#
Prezentarea identitatii: **62#

2 răspunsuri:
| misskitty a răspuns:

Da, pe factura apare apel redirectionat, si va plati numarul de fix, cel care realizeaza redirectionarea.va parea ca esti acasa, dar te va da de gol factura.

| misshu a răspuns:

Redirectionarea consta in trimiterea apelului de pe fix pe cosmote, adica cel care te suna pe fix plateste normal, iar tu platesti apelurile initializare de pe fix pe cosmote. logik ca apare pe factura, dar ca apel catre cosmote