| Florin458 a întrebat:

Cum deschid un document pptx?

Am un document pptx, am incercat sa il deschid cu Powerpoint si imi da eroare.Cu ce alt program il pot rula?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Documentele folosite implicit de MS Office 2007 sau mai recente sunt cele cu terminarea "X" la sfarsitul extensiei numelui fisierelor. Aceste fisiere nu sunt recunoscute de versiunile anterioare, cum este si MS Office 2003, insa din Office noi se poate face "Salvare ca" document doc, xls sau pps/ppt, intelese si de versiunile office anterioare.

Sunt o gramada de site-uri de conversie online care pot transforma pptx in ppt, docx in doc etc.
Daca dai o cautare pe Google ("pptx to ppt online"), gasesti multe asemenea site-uri.

Uploadezi fisierul pptx, iar dupa conversie descarci si folosesti versiunea ppt, intelesa de office-ul tau.

| ElSueno a răspuns:

Se poate deschide DOAR cu Powerpoint. Ce eroare e mai exact?