| ruxandraaaaioanaaaa24 a întrebat:

Cum dezactivez un cont de pe yahoo mail si imi fac unul nou pe gmail? happy

5 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa il dezactivezi pe cel de pe yahoo. Iar pe gmail: intri pe google, dai pe linckul care ter greimite spre gmail si acolo dai click pe creati un cont.

| Ionait a răspuns:

Yahoo mail si Google mail sunt doua servicii diferite. Yahoo mail se dezactiveaza automat dupa 4 luni in care nu a fost folosit.

| OrangeJuice a răspuns:

Mergi la adresa : https://edit.yahoo.com/config/delete_user si completeaza datele de autentificare pentru a urma procedura de stergere a ID-ului / contului.

Are you sure you want to terminate your Yahoo! Account?

Sterge contul de Yahoo! (delete Yahoo! ID Account)
Pt cont nou pe gmail, intri pe gmail ->creati un cont