| Schiopu_Seby_1996 a întrebat:

Help! Salut, cum pot sa imi recuperez cont-ul de yahoo mail daca am un cont de gmail? Urgent,

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai ce legatura are contul de yahoo cu contul de gmail? Nu au happy

Asta doar, daca pe yahoo, ti-ai setat ca mail de recuperare, adresa ta de gmail, daca ele insa nu sunt conectate intr-un mod sau altul... atunci nu poti sa recuperezi contul pe baza celuilalt.

Daca insa, ai setat acel mail pentru recuperare, poti sa dai la resetare parola pe yahoo si sa alegi la modalitati de resetare, pe mailul de rezerva (de recuperare), in rest ai putea doar cu un numar de telefon, din cate stiu.

Numai bine! ^_^

| Schiopu_Seby_1996 explică (pentru DoarBogdan):

Am inteles, multumesc tare mult!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Schiopu_Seby_1996):

Cu multa placere, daca ai probleme... anunta-ma happy

Seara faina! ^_^

| Schiopu_Seby_1996 explică (pentru DoarBogdan):

Eu inca am cont-ul vechi dar imi arata deconectat si cand apas pe el imi zice asta:Ufff...
Se pare că nu putem recupera contul dvs. online. Cele mai uzuale motive sunt:

nu ați înregistrat nicio altă opțiune de recuperare pentru contul dvs.;
ați atins limita zilnică de încercări cu SMS sau e-mail.

Cum as putea sa o rezolv, mersii pentru ajutor.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Schiopu_Seby_1996):

Iri arata deconectat unde? Si cand apesi pe el, care "el"? Pe ce, pe conectare?

Incearca sa dai strict recuperare parola, de pe un alt dispozitiv pc/laptop/telefon si sa urmezi pasii de acolo. Daca mai ai numarul ala de telefon ar fi si mai util.

| Schiopu_Seby_1996 explică (pentru DoarBogdan):

Mersii,o sa incerc mai tarziu

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ce sens? Daca te referi ca ti-ai pierdut parola, poti ceri sa o resetezi si sa ti-o trimita pe contul de gmail.

| Schiopu_Seby_1996 explică (pentru anonim_4396):

Nu am pierdut-o pe yahoo nu mai ma lasa sa ma conectez cu cont-ul vechi.