| iintunericul a întrebat:

Cum e,, formula" aia cu raportu dintre greutate si inaltime?
daca ai 1m cate kilograme trebuie sa ai?
da daca ai 1.66 cate trebuie sa ai?

5 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

La baieti cati cm peste metru atatea kg la fete cati cm peste metru se inmulteste cu 0, 8

| val31989 a răspuns:

Scazi din inaltime 10 si. (din 66, 10, trebuie sa ai 56 de kg.)

| Anonime a răspuns:

Scazi cu 10. Ar trebui sa ai 56 de kg. Dar cred ca asta e pentru adulti.Ca adolescent de exemplu daca ai 1, 66 arati cam plinut cu 56 de kg.Cel putin la mine asa parea laughing

| iintunericul explică:

Si daca ai 1 metru? ce mai scazi?

| ElSharawy a răspuns:

Asa stiu si eu scazi cu 10. Daca ai 1, 66 inaltime ar trebuie sa ai 55-56 de kg