| zuzulica_8910 a întrebat:

Cum fac sa scap de un virus care trimite la toata lista de mess acel virusbig grinstraight face

10 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Nu ai decat sa formatezi PC-ul!
Sau sa folosesti un antivirus cu licenta nu din cele free!

| Master1ro a răspuns:

Porneste o scanare completa PC-ului din Antivirus, reinstaleaza Yahoo Messenger.

| Master1ro a răspuns:

Ti se ardea calculatorul laughing.Ba ce stie sa minta astia sa-ti ia banii.Am avut si eu aceeasi problema si am spus mai sus cum am rezolvat-o.

| βέiiiβiiişoor a răspuns:

Bunahappy

Exact aceeasi problema am avut`o si eusad.A venit un verisor de`al meu ( se pricepe la calculatoare) si a spus ca trebuie neaparat sa reinstalez windous`ul si sa nu mai trimit mass`uri cu viocliputi sau site`uri ca o sa faca asa din nou.A spus ca trebuai sa-l chem mai devreme ca mi se ardea unitatea sau nu stiu ce nu ma pricep in chestii din astea.mi-a mai spus sa-l chem de fiiecare data cand se intampal ceva la mess ca poate sa se repete si asa era tarzi cand l`am cehamat.

Fundita?batting eyelashes:O3

Sper ca ti-am fostd ea jutorlove struck

Pa, pa pup:*love struck

| xXPuricelXx a răspuns:

Am avut aceeasi problema si eu.Si crede-ma ca am incercat toate posibilitatile si cand a avenit un specialist la mine acasa mi-a spus ca daca nu=l chemam mi se ardea calculatorul.Si singura optiune de a scapat de acel virus e sa reinstalezi windowsul.Succes!

| Tudor_4193 a răspuns:

Scaneaza-ti calculatorul, sterge virusii dupa ce i-a detectat apoi instaleaza din nou yahoo mesenger. Daca nu merge formateaza-ti calculatorul.

| trixie13 a răspuns:

Downloadeaza chestia asta:http://www.malwarebytes.org/mbam.php
apoi dupa ce o instalezi da scanare rapida, cand se termina da restart si apoi scapi de acel virus.
funda?

| InnocentKid91 a răspuns:

Descarca ESET NOD 32 Antivirus,si da computer scan, reinstaleaza messenger-ul si ai scapat de virus, eu asa am procedat.big grin

| Mary_3424 a răspuns:

Reinstaleazati messu si dupa aia fa o scanarea.

| Dariaa a răspuns:

Reinstaleaza messu'. Daca se intampla aceeasi chestie singura solutie e aceea de a-ti reinstala windowsu'.