| Bogdan201739 a întrebat:

Cum fac sa uit usor anumite lucruri?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te mai gandesti la ele, ocupandu-ti mintea cu invatatul pe rupte.

| CuriousStuff a răspuns:

Nu te mai gandesti la ele si inveti lucruri noi care sa le ia locul. Cu cat te gandesti mai mult cu atat o sa fie mai greu de uitat... (Dah!)

| Clorox a răspuns:

Prin a-ti aduce aminte de lucruri frumoase!

| roby223 a răspuns:

Nu te mai gandi la ele sau mergi la un Psiholog sa te ajute cu chestia asta.
Sa sti ca nu e o rusine sa mergi la Psiholog....Eu am fost si m-a ajutat

| nestiy a răspuns:

Mergi si cheltuie bani in fastfood-uri cu un prieten si grijile dispar. happy

| BeatriceNicoleta a răspuns:

Cu cat te stradui mai mult cu atat va fi mai greu. Accepta ceea ce ti s-a intamplat, si incearca sa iei ce e mai bun din asta. In orice rau exista bine, la felcum orice bine are parti rele. Stai cu oamenii dragi tie, mananca ceva ce-ti place, uitate la ceva amuzant, plimbate, relaxeazate. Poti sa faci orice iti propui! Ai grija de tine,