| RazzyFUnik a întrebat:

Cum identific nr de tel al unei persoane care ma suna cu nr ascuns?
De aseara ma tot suna, i-am respins apelul, i-am raspuns la apel, dar nu vorbeste nimic, da bip. Azi noapte a trebuit sa inchid telefonul ca sa pot dormi.
Nu am avut niciun conflict cu nimeni

Răspuns Câştigător
| emylian92 a răspuns:

Exista o metoda :
nu stiu cum exact e la tine pe telefon insa incearca sa redirectionezi toate apelurile pe un alt numar ( care sa il ai tu la indemana )
si cand apelul e redirectionat, celuilalt telefon ii va aparea numarul respectiv

| RazzyFUnik explică (pentru emylian92):

Pe alt numar de cosmote nu a mers... a mers pe VOIP de la romtelecom, am si nr lu nenea acum...:X l-am bagat in tel l-am trecut la respingere si apoi sa ma simt si eu bine. cine rade la urma rade mai bine big grin mersi

9 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Sunt persoane care nu au activitate si formeaz numere la intimplare si daca vede ca rasp. face misto.asa ca nu mai rasp si inchide telef pentru ceva vreme si gta alta solutie nu este, NU l poti depista

| Alexu51 a răspuns:

Ai incercat sa suni la firma de telefoniesi sa intrebi?

| unknownn a răspuns (pentru Alexu51):

Sigur iti dezvaluie aia, fara un mandat de la politie nu spun nimic.
Exista o solutie... daca ai un smartphone il poti afla foarte simplu.Intra pe iTunes ca sunt multe aplicatii care te pot ajuta.

| RazzyFUnik explică (pentru unknownn):

Am un Samsung s5230

| unknownn a răspuns (pentru RazzyFUnik):

Ce sistem de operare are?

| RazzyFUnik explică (pentru unknownn):

Merge java pe el dar nu are nici IOS nici android e sistem propriu

| unknownn a răspuns (pentru RazzyFUnik):

Atunci te c**i pe el ca n-ai cum sa afli.
Eventual ai putea seta sa nu primesti apeluri de la numere private.

| Stormkid a răspuns (pentru unknownn):

E java laughing