| b0ssu a întrebat:

Cum imi dau seama care este Nordul, Estul Sudul si Vestul? Adica eu ma uit in fata si pentru mine este N dar altul se uita in dreapta si pentru el e in fata deci N.Vati prins de ce vreau sa a spun?

4 răspunsuri:
| Blu3Smyle a răspuns:

Cu o busola

| Houstain a răspuns:

Sper că ştii că e decât un Nord, un singur Est etc. Poţi să faci asta cu o busolă.

| Tudor_Anutza_1999 a răspuns:

Daca la amiaza stai cu spatele la soare deci esti orientat spre nord

| Tutu_Madalina_1999 a răspuns:

Est înseamnă "zori de zi". Sud înseamnă "regiunea Soarelui". Vest înseamnă "seară". Nord înseamnă "la stânga Soarelui care răsare".