| Ele58 a întrebat:

Cei patru printi incoronati ai Iadului:
SATANA (Ebraica) adversar, opus, acuzatorul, Regele focului, infernul, SUDUL
LUCIFER (Romana) purtatorul luminii, iluminarea, aerul, steaua diminetii, ESTUL
BELIAL (Ebraica) fara stapan, baza pamantului, independenta, NORDUL
LEVIATHAN (Ebraica) sarpele din adancuri, marea, VESTUL?

5 răspunsuri:
| Allrc24 a răspuns:

Si ce imi pasa mie de astia? Unicul Dumnezeu e Domnul Iisus Hristos, Mantuitorul neamului omenesc de sub tirania si viclesugul diavolului.

| Inferno a răspuns:

Da,stiam si eu asta. Da sti tu toate simbolurile din satanism?

| Shinto a răspuns:

Exista si vreo intrebare, sau doar ai vrut sa ne informezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma intereseaza cum ii cheama pe astia asa cum te intereseaza pe tine cate legiuni de ingeri sunt in ceruri si cum ii cheama pe conducatorii lor.

| ST_Stef_1993 a răspuns:

Din propria mea experienta Satan=Lucifer.Si Leviathan nu este un demon, ci este fiinta creata de "Dumnezeu" inaintea ingerilor si a demonilor, in prezent fiind inchisa in asa numitul purgatoriu.