| RmD a întrebat:

Cum imi pun o melodie sa imi sune cand primesc mesaj la Samsung Galaxy Ace?

4 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Te duci în meniu, în galerie şi cauţi melodia. Când ai găsit'o dai pe "Opţiuni"sau "Options"(depinde de limba pe care o ai setată)şi alegi "Set as"sau "Setaţi ca"şi alegi să fie setată ca mesaj.
Dacă nu înţelegi ceva dămi mesaj privat!

| RmD explică (pentru misterioaѕa):

Docmai asta e buba. Cand dau optiuni pe melodie nu arata decat "set as ringhtone". Din cate am intleles e mai complicat de bagat o mel ca apel la mesaj ca citisem mai demult undeva.

| misterioaѕa a răspuns (pentru RmD):

Probabil nu poţi pune melodii ca alertă!

| Kevin_Alex_1994 a răspuns:

Deci faci in felul urmator: te duci in fisier unde ai melodia tii apasat pe melodie cateva secunde pana iti apare setare ca ton de apel.o pui ca ton de apel, si dupa te duci la mesaje/setari/selectare ton...si o sa o gasesti in lista aceea!