| DomnulMuratura99 a întrebat:

Cum iti gasesti motivatia? Vreau sa am o motivatie sa invat/sa fac sport/sa mananc sanatos etc...din ce am vazut pe net toate persoanele care au o performanta in asta au avut un trecut nu tocmai fericit...asta sa fie?

Răspuns Câştigător
| BuLaNNNeL a răspuns:

Domnule Muratura, mie imi este de ajuns sa ma uit in oglindă 1 singura data si ma motivez pentru următoarele 6 luni in blană, forță maximălaughing. Un trecut sumbru, urat, te poate ajuta, chiar si viata de zi cu zi, stresul etc te pot "ajuta" sa-ti mentina aprinsa "flacără" a ceea ce tu vrei sa faci, își pot gasi in sala de forță sau stiu eu ce altceva, fie ca e vorba de sport sau domenii de activitate un refugiu, un loc care ii deconectează de la realitate, care-i ajuta sa se relaxeze, destreseze etc etc. Vezi tu, toti ăștia care fac ceva (nu-i punem la socoteala pe cei ce au reusit, au ajuns departe) duc un război pe 3 fronturi: fizic, psihic, intelectual. Dacă pierzi pe 1, ai pierdut pe toate. Nu e neapărat să ai un trecut urat sau o viata urâtă, e de ajuns sa părăsești zona de confort.

6 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pai gandeste-te pentru ce inveti/faci sport etc si apuca-te.

| HadesSs a răspuns:

Incearca sa nu mai fi o MURATURA laughing

| Lostlyric a răspuns:

O tampenie. Si persoanele care nu trec prin experiente de viata pot linistite sa urmeze un stil de viata sanatos. Cum? Sa zicem ca nu-ti dai seama exact care sunt rezultatele acestor obiceiuri asupra ta. Atunci...te uiti la altii. Care au un stil de viata sanatos si observi rezultatele in ei. O motivatie mai placuta pentru a incepe si tu, nu exista!
Cauta pe Youtube niste persoane care fac vlog-uri legate de nutritie, sport, motivatie etc. Priveste si, daca te tenteaza sa inveti de la acei oameni, n-ai decat! Rau n-are ce sa-ti faca.
E bine sa eviti a ti se intampla ceva nefericit pentru a lua atitudine fata de propria ta viata. (mens sana in corpore sano)

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandru250201 a răspuns:

Pai da pentru ca doar daca ai intampinat si intampini greseli stii ce iti doresti sa faci si sa dedici extrem de mult timp facand acel lucru

| Anonima6969696969696969 a răspuns:

Inclusiv eu am un trecut trist, dar toți au și daca nu, vor avea (încurajator nu?) dar nu sta chiar asta la baza, baza e pasiunea iar mereu la început e greu, cand m-am apucat de YouTube am lăsat tot și mi-am facut pasiunea, da durerea ajuta dar aceea vine o data cu viata, iar daca vrei sa faci ceva apucate indiferent, o sa vina și dramele:’)