| GaGy a întrebat:

Cum o cheama? Vanessa sau Zanessa?

http://www.google.ro/......tp?/imgres 200&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=144&vpy=553&dur=378&hovh=275 &hovw=183&tx=88&ty=266&oei=IjcjTYedFomb8QPbgNmCBw&esq=2& page=2&ndsp=42&ved=1t:429, r:0, s:25&biw=1280&bih=897

Răspuns Câştigător
| alyna a răspuns:

Vanessa Hudgens.
Zanessa era numit cuplul pe care il forma cu Zac Efron.

12 răspunsuri:
| Radioactive a răspuns:

Vanessa Hudgens. Ai auzit de Zanessa doar deoarece a fost cu Zac Efron si le-au dat nume la cuplu.

| larousee a răspuns:

Vanessa Ann Hudgens o cheama

| matrixismyname a răspuns:

Vanessa Hudgens.

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna.Vanessa Hudgens o chEama.Pa-pa:*.

| adutzadragutza a răspuns:

Pai o chema Vanessa Hudgens, dar e o porecla Zanesa laughing

| haiZI a răspuns:

Vanessa

| Yumitsu a răspuns:

Vanessa Ann Hudgens. Scrie pe pagina de unde ai luat fotografia.
P. S. "chEama" e corect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vanessa. Funda? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vanessa rolling on the floor

| angelwithgreeneyes a răspuns:

Vanessa.

Și-a început cariera la 8 ani și a aparut în piese de teatru muzicale ca și cântăreață dar și în producții locale precum: Carousel, Vrăjitorul din Oz, Regele și eu, etc. Primul rol într-o producție cinematografică l-a obținut în filmul Thirteen, interpretând un personaj numit Noel. În 2004 a aparut în mai puțin aclamatul Thunderbirds, interpretand-o pe Tintin. S-a mutat în Los Angeles dupa ce a câștigat audiția pentru Old Navy în 2005. Înainte de a obține succesul cu High School Musical, aparițiile ei au inclus personaje episodice în Quintuplets, Still Standing, The Brothers Garcia și The Suite Life on Zack and Cody.

Rolul datorită căruia a devenit o cunoscută este cel din seria de filme High School Musical, produs de Disney Channel, unde a interpretat-o pe Gabriella Montez. Contribuțiile lor pentru coloana sonoră a filmului includ „Breaking Free", „What I've been looking for(Reprise)", „When There was Me and You", „Start of Something New", „Breaking Free" și „We're All in this Together". Toate cântecele s-au clasat în Billboard Hot 100, cel mai de succes fiind „Breaking Free" ce s-a calsat în top 5. După acest film, Hudgens a inceput să se concentreze pe o carieră muzicală, semnând un contract cu Hollywood Records în 2006 pentru a incepe o carieră solo. Albumul său de debut numit V, a fost lansat în septembrie 2006 și a debutat pe locul 24 în cadrul Billboard 200 cu 34. 000 copii vândute în prima săptămână. Primul single, „Came Back to Me", a devenit cel mai bine clasat cântec al ei. Videoclipul oficial al celui de-al doilea cântec de pe album, „Say OK" a fost difuzat la premierea flimului Jump In! În august 2007, Hudgens a castigat la categoria „Choice Breakout Singer" la premiile

| LittleYoyo a răspuns:

O cheama Vanessa happy