| anonim_4396 a întrebat:

Cum organizezi un majorat cu un buget redus?

9 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Mersi de idee, este interesanta, o sa o propun sarbatoritei, pentru ca nu este vorba deste 18 ani ai mei.
cat despre extert...am avut si eu clipele mele de glorie pe TPU, userul Bro stie mai bine

| Simpatic a răspuns:

Simplu pentru reusita nu e nevoie decat de bautura si fete lipsite de inhibitii

| JustSmile92 a răspuns:

Simplu, in loc sa mergi la un local si sa dai banii pe inchiriere iti iei prietenii si organizezi o petrecere undeva in aer liber. Crede-ma da rezultate. Poti sa ai un buget mic dar pana la urma tu si prietenii tai faceti atmosfera. Distractie placuta!

| Janina a răspuns (pentru JustSmile92):

Si daca prietenii sunt de doua categorii: fitosi (care care ii am de o viata si ii iubesc) si mai am si genul "mama nu ma lasa sa fac nimic"?

| JustSmile92 a răspuns (pentru Janina):

Asta ar putea sa fie o problema dar sunt sigura ca daca si ei te iubesc nu o sa conteze prea mult unde iti faci majoratul atat timp cat o sa va simtiti bine. La multi ani anticipat!

| Stranik a răspuns:

Daca permite timpul de afara un gratar, cel mai simplu si sigur ca toti vor fi impacati

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faci un bufet.o masa pe care pui tot ce trebuie.fiecare se serveste.care nu apuca e treaba lui.tu pui cat crezi dar de regula pentru fistecare cate o portie.si la noi la romani; mancarea e fudulie,bautura e temelie.un platou cu branza, unul cu felii de salam, unul cu carnati taiati mai estetic asa si branza la fel.rosii,gogosari taiati felii.friptura.pulpe,cu castraveti murati,mici cu mustar,bere, vin, suc apa minerala.desert; tort sau minieclere.sau altceva.sampanie la urma.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca la 18 ani. fara timp si fara bani. distractia conteaza.la multi ani.

| Updew a răspuns:

Mai, mie imi plac foarte mult sarbatoririle in aer liber. Prefer un parc unui restaurant. Ma pot imbraca cum vreau, pot juca un volei, sta lejer. Te cauti de prieteni care stiu sa manuiasca o chitara, asa pentru atmosfera si iti faci proviziile de bere si Lipton Ice tea (cum a zis d-soara de mai sus) si ii dai drumul! Le poti spune prietenilor sa isi aduca snacksurile. Acum, na, nu stiu cum mai e tineretul din Romania dar in tara in care locuiesc acum petrecerile de acest gen sunt cele mai reusite si nimeni nu se simte jignit ca trebuie sa isi aduca punga de chipsuri Lay's de acasa laughing