| anonim_4396 a întrebat:

Cum poate ramane o scoica cu melci... fara melci?

10 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Penultima poza este foarte... suggetiva. laughing))
Shin

| elena a răspuns:

"TOT.EU.adicaea-ZAZU" chestiile alea chiar se mananca? Ai mancat vreodata? Auzi...scoica cu melci... fara melci...va multumesc, am mai invatat ceva astazi.

lolita
| lolita a răspuns:

Zazu, de la tine am inteles ce a vrut sa zica copilu, ca am citit de vreo zece ori intrebarea si nu am stiut ce a vrut sa zica. rolling on the floor. scoica fara melci rolling on the floor

| julliano a răspuns:

Thoamnee TOT.EU.adicaea-ZAZU, ce draq is q vibratoarele alea din poze ca m-am speriat? laughing)))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mor saracii...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt melci. o cureti cu lama unui cutit, la fel ca pe morcovi sau ca pe cartofii noi. uneori cochiliile alea mici parca sunt lipite cu super-glue, asa ca iti trebuie sa le scobesti cu forta de pe suprafata scoicii.nu uita sa le arunci pe cele deschise si pe cele sparte. dupa fiert trebuiesc aruncate cele inchise.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Dar cum rămâne melci fără scoică? Orfani:
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Las o fotografie destul de sugestiva. cand unuia ii este foame nici nu mai conteaza daca scoica are "melci"(lapas)sau arata ca in fotografia asta.http://www.dogguie.com/los-mejillones/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raspuns sters de utilizator datorita re-editarii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebarea este logica, nu stiu ce nu intelege. ti voi.probabil ca mancati prea rar scoici si d, aia nu stiti ce inseamna "melcii"care se gasesc lipiti pe scoici.in spaniola se numesc lapas, in romana habar nu am.niste cochilii mai mici care au niste ganganii in ele si stau efectiv lipite de cochilie(scoica). ma BUCUR ca v-am impresionat cu Minunatiile alea de scoici.de mancat se mananca, eu niciodata, dar dupa cum spuneam, ce importanta are ce mananci?!