| Kevinn2000 a întrebat:

Cum pot afla câți bani am pe card? Mi-am făcut un cont în lei acum o lună jumate și ar trebui să am niște bani pe el, dar nu știu cum aflu ce sumă am.

( Nu știu dacă este corectă categoria )

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt mai multe cai de a afla soldul contului de card:
- intreband verbal la o filiala a bancii sau telefonic
- cerand extrasul de cont de la banca
- la bancomat, alegand "interogare sold"
- prin internet banking, interogand soldul contului

6 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

La bancomat există o rubrică "interogare sold", iar acolo vă arată suma de bani. Sau la banca emitentă a cardului cereți să vi se facă cont de e-banking, iar astfel aveți acces direct tot timpul la soldul, tranzacțiile făcute cu cardul.

| Kevinn2000 explică:

Mulțumesc pentru răspunsuri.

| SomethingFunni a răspuns:

Pentru persoanele care nu traiesc in 1998, mai exista o varianta superioara "bancomatului" in care folosesti serviciul telefonic gratuit si automat al bancii. Daca imi spuneai si la ce banca esti client iti dadeam numarul direct.

| suntserios a răspuns (pentru SomethingFunni):

Daca tot vroiai sa fii in 2019 trebuia sa ii zici de internet banking pentru ca sa fin serioși, cine isi verifica soldul prin telefon?

| SomethingFunni a răspuns (pentru suntserios):

Internet banking-ul costa bani si nu e un serviciu oferit tuturor clientilor din oficiu.
De aceea nu l-am mentionat.

| Kevinn2000 explică (pentru SomethingFunni):

Nicio persoană nu trăiește în 1998.
Toți trăiesc în 2019, dacă nu există teleportare. laughing
Cred că voiai să zici " pentru persoanele care nu s-au născut în 1998, nu?
Eu fix în 1998 m-am născut. happy
Sunt client la BRD.