| BenjaminFranklin a întrebat:

Cum pot afla ce persoane locuiesc pe o strada?

Spre exemplu: Suceava Suceava strada gheorghe asachi

Exista vreo tehnologie disponibila? Si nu ma refer la cei de la politie...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bazele de date privind persoanele sunt confidentiale, asa ca nu poti afla de undeva datele la care te referi. Eventual, te poti uita pe listele de alegatori, acestea se afiseaza la alegeri, dar contin persoanele de pe strada in ordine alfabetica si nu in ordinea numerelor de domiciliu.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu exista ceva de genul accesibil publicului larg

| zuzualina a răspuns:

Mergi la adresa respectiva si vezi pe cutiile postale laughing sau intrebi pe Facebook toate persoanele din Suceava laughing

Altfel nu

| NUTUU a răspuns:

Foloseste Google earth functia street view ca sa vezi ce numar are casa care te intereseaza si pe urma cu putin noroc poate o gaseti in pagini auri (carte de telefoane) Nume, nr de tel