| shhhs a întrebat:

Cum pot afla pe ce strada locuiesc?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Pune tot numele satului la numele strazii, stie postasul unde sa-ti aduca.
Nici la bunica'mea in sat strazile laterale nu au nume, nu e nicio tragedie, vine posta.
Bafta

13 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Iti poti intreba parintii, sau cineva pe care il cunosti si sta pe aceeasi strada.
Apoi poti sa te duci la un capat al ei si sa cauti un indicator pe care scrie numele strazii.

| shhhs explică (pentru WhiteLife):

Nu exista nici-un indicator, locuiesc la sat. Parintii mei spun ca nu are nume strada...

Răspuns utilizator avertizat
| shhhs explică:

Dar trebuie sa primesc nu stiu ce la adresa aia...

| CataC a răspuns (pentru shhhs):

Salut
Pune tot numele satului la numele strazii, stie postasul unde sa-ti aduca.
Nici la bunica'mea in sat strazile laterale nu au nume, nu e nicio tragedie, vine posta.
Bafta

| emiliaalexandra a răspuns:

De pe Buletin

| shhhs explică (pentru emiliaalexandra):

Pe buletin nu-mi zice numele strazii, sa-ti zic ce-mi precizeaza:
Domiciliu/Adresse/Adress
Sat. angryCom. X) Jud X
nr. 556
Nu am precizat informatiile pentru a evita eventualele probleme(am notat cu X)
Deci pe primul rand zice satul, comuna, judetul si pe urmatorul rand nr 536...

| WhiteLife a răspuns (pentru emiliaalexandra):

Poate n-are inca varsta necesara pentru buletin. Dar este totusi o idee un act de identitate. Eventual buletinul parintilor sau certificatul tau de nastere.
Apoi, poate pe o harta...

| shhhs explică (pentru WhiteLife):

Am buletin, am precizat putin mai sus ce scrie la adresa.

| WhiteLife a răspuns (pentru shhhs):

Imi cer scuze, in momentul in care am scris mesajul nu-mi aparea.

Ciudat... Mie imi apare pe buletin. Nu stiu ce sa zic...