| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot afla ce placa video am daca nu este instalat driverul? Am nevoie pentru o fata.Am incercat cu gpu-z dar nu arata ce placa video este si la frecventa memoriei arata 0 la fel si la frecventa procesorului. Vreau sa instalez driverul dar nu-l pot instala daca nu stiu numele placii video. Apropo, are windows 7 ultimate.Va rog ajutati-ma. Ofer funda!

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Foloseste everest pentru a afla numele placi si descarca driveru de pe site-ul oficial sau foloseste slimdrivers pentru a instala automat driveru!
Programul il poti descarca de aici=>http://www.driverupdate.net/

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Trage Everest tongue. Il gasesti usor pe google big grin.

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Poti incerca Everest se numeste programul sau cealalta optiune este sa desfaci calculatorul si sa te uiti pe placa video, Bafta

| sliferTM a răspuns:

Cum au spus si ceilanti downloadeaza Everest e cel mai bun si in + iti ofera sansa de a downloada driverul fara sa-l cauti
dupa ce intri in everest te duci la video acolo si vezi tu nu mai tin mine dar stiu ca dupa ce gasesti numele si puterea la placa dai de scrool pana jos si gasesti download
dai click si te duce pe o pagina de net te inregisterezi siti da download pentru windwos7 windows xp pentru fiecare si pe 32 si pe 64 (FUNDA)

| OneShot001 a răspuns:

Click start >la: search programs and files scrie : dxdiag
click pe ea si acolo vei vedea tot ce ai nevoie Bafta! funda?

| CeViataDeRahat a răspuns:

Salut!
Cel mai usor, dai click dreapta desktop, alegi optiunea "propietati", iar in fereastra care apare cauta "Configuratie avansata" si gata trebuie sa scrie ce placa video ai.

| Kata_Andreea_1988 a răspuns:

Sau mai poti intra in Start si la Search scrii Dxdiag...dai click pe el si iti arata toate componentele din pc. Bafta