| Danielapatricia a întrebat:

Cum pot ajunge din Cluj Napoca in Arieseni Alba, cu autocar, microbuz. La informatii sunt in necunostinta de cauza, nu cunosc rutele sarmanii. Daca stiti o ruta, un orar ceva va rog.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iei microbuzul din autogara beta(rezervare cu o zi inainte) la firma Fany de la 7, 30 pana la Alba Iulia.Si de acolo iei spre Arieseni.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este autocar/microbuz direct pe această rută :(

Ruta trebuie parcursă în 2 etape :

1. Iei autocar/microbuz din Cluj/Autogara Fany pe ruta Cluj Napoca - Câmpeni ( operator Arieşul ), plecare la ora 13.

2. Iei autocar/microbuz din Câmpeni/Autogara Crisoil Apuseni pe ruta Câmpeni - Tarcaia ( operator Arieşul ), plecare la ora 17, 15.

Vezi detalii la linkul :
http://www.autogari.ro/......ttp?/curse

Toate cele bune!

| Sellak a răspuns:

Nimeni nu cred ca stie exact rutele si orarele.
Dar poti sa faci si tu ce ar face toata lumea, scrie pe Google " Cluj - Arieseni Jud. Alba, Microbuz " si vezi ce-ti da, 100% o sa gasesti tot ce ai nevoie.
E asa de greu sa cauti o informatie pe net? Mai ales una asa de simpla.

In fine. Uite aici, vezi ce gasesti.

http://www.autogari.ro/Transport/ClujNapoca-Arieseni

| nanaarpy78 a răspuns (pentru Sellak):

Da, ma asa greu e sa gasesti...cautarile dau rezultat siteul autogari si la o intrebare simpla mi au raspuns atat de aiurea: caura pe site si daca nu este rura atunci nu este! Asta da raspuns! Puteau sa ma imformeze direct prin email!