| Ionescu_Baetica_Petre_1999 a întrebat:

Cum pot face sa nu mi se mai miste incet computerul?
Am windows xp.

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce inseamna se misca incet? Da-mi exemple...
Ce sistem ai, placa video, procesor, rami?
Ce windows xp ai? SP...cat?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| Anonymus314 a răspuns:

Pe langa raspunsul celorlalti utilizatori, mai adaug faptul ca windows-ul TREBUIE reinstalat o data la 2-3 luni, tocmai din cauza asta.

| Flavius2106 a răspuns (pentru Anonymus314):

Exact! Recomandat ar fi sa-ti reinstalezi windows-ul!

| Klaudiu214 a răspuns:

Cred ca pcu e slab. nu din alte chesti. daca ai spune si ce pc ai mi-as da seama mai usor care ar fi problemalaughing

| DiamantulAuriu a răspuns:

Poate ai putini rami la pc sau poate ai virusi pe el, trebuie sa mai adaugi rami si daca nu e din cauza asta atuci curata virusii cu un antivirus

| Rockat a răspuns:

Poti sa iti descarci Speed Up My Pc, iti va curata Pc-ul de toate lucrurile inutile!

| Skrillex2000 a răspuns:

Daca iti merge greu poate fii din mai multe motive:
1.Ai memoria plina
2.Ai virusi
3.Ai un PC slab
IN ORICE CAZ daca iti merge greu din primul motiv iti trebuie un program cu care sa steri si sa dezinstalezi chestii inutile(iti recomand CCleaner).Cu programul asta si cu cateva Tutoriale de pe YouTube iti poti curata PC-ul intr-un mod sigur.Si cea mai noua versiune a acestui program are doar 5MB.
Uite Link-ul ca sa te ajut oleaca:http://www.piriform.com/ccleaner/download
Funda Please!