| dalya a întrebat:

Cum pot inlatura urmele de stick antiperspirant de pe tricourile negre?

4 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Pentru a evita sa-ti patezi hainele negre, foloseste stick-ul dupa ce ai imbracat haina: iti faci dus inainte, te stergi, te imbraci si apoi folosesti antiperspirantul, asa nu vei mai pleca cu hainele patate cu dungi (mai poti evita patarea hainelor negre, daca folosesti un spray de corp la subrat atunci cand trebuie sa imbarci haine negre, pentru ca, din pacate orice stick pateaza)
Daca te referi la cum sa le speli, ti-am spus, incearca sa eviti cat de cat patarea lor, daca sunt totusi patate rau, e bine sa le lasi cam 30 de minute la inmuiat in apa calduta cu detergent (foarte bun e Dero/99 de pete) si dupa ce se inmoaie le speli usor la mana, asa vezi pe unde mai raman pete.
Un sfat, incearca sa-ti usuci hainele negre in spatiu inchis, dar ventilat, pentru a evita scamele, care se pun pe hainele negre, eu asa fac, in plus, am si o rola adeziva pentru curatat scame, atunci cand port ceva negru, pentru ca la fel sunt si eu, nu suport sa am scame pe haine, de pete de la antiperspirant...nu mai zic.

| mioara a răspuns:

Sa il speli cu bicarbonat inainte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste deodorant cu bila si nu vei mai avea problema asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara altele!