| Anonims001 a întrebat:

Cum pot invata engleza rapid? De unde as putea incepe? Mentionez ca nu stiu nimic!

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Engleza este foarte împuțită /grea și nu ai cum să o înveți repede.
Sunt mai multe cărți „ învățați engleza fără Profesor ", și cumperi o asemenea carte.
Cumperi gramatică, dicționare etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepi prin cuvintele de baza, gen "hello".

| RC33 a răspuns:

Un profesor bun cred ca ar fi cea mai inspirata alegere.

| aniazuzi a răspuns:

Pai incepe cu alfabetul, numere, culori, si cuvinte usor de retinut happy
Apoi poti sa incepi cu rostirea propozitiilor mici dupa mari si dupa sa incerci sa citesti. Bafta.
O seara placuta! happy