| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ a întrebat:

Cum pot sa aflu adresa unei persoane? Specific ca nu stiu decat numele acelei persoane...prietena mea a fost infiata si isi cauta mama naturala. A fost la maternitatea unde a fost nascuta acum 30 de ani, iar cu permisiunea directorului maternitatii a fost lasata sa caute in arhiva datele personale. Nu a gasit decat numele, varsta si judetul de unde este mama ei naturala.Eu cred ca ea cauta acul in carul cu fan, deoarece exista posibilitatea ca mama ei sa nu ai mai aiba acelasi nume. straight face

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Sa mearga la postul de televiziune OTV poate mai sunt persoane care pot da ceva indicii.
Este posibil ca mama sa-si fi refacut viata si ca nu doreste sa dezgroape trecutul.
Poti cauta dupa nume si in cartile de telefon dar mici sperante.
www.carte-telefoane.info

28 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sa apeleze la politie - serviciul evidenta populatiei.

A apelat si la polietzie si ia cerut CNP. pentru a ii afla adresa. iar ea nu stie CNP... am gasit un program unde pot afla CNP si adresa. dar din pacate este doar pentru cei cu dom. in Buc

| nicolbutnaru a răspuns:

Legal, poti afla mai multe despre mama naturala doar formuland un memoriu la Serviciul de evidenta informatizata a persoanei din localitatea de domiciliu. Acolo invoci motivele pentru care doresti sa faci acest lucru. Spui ce stii- date in memoriu. In termen de cinci zile trebuie sa-ti precizeze perioada in care ar putea sa iti raspunda. Invoci legea petitiilor. In termen de 30 de zile, potrivit legii, trebuie sa ii raspunda: da sau nu! De regula, daca dureaza atat, raspunsul este da si, conform legii, mama intra in posesia datelor ei de contact si te cauta: telefon, adresa. Teoretic, autoritatile contacteaza persoana si o intreaba daca doreste sa fie contactata de x, fiica naturala. Daca stii data nasterii este perfect. Daca nu, legal n-ai ce face. Daca stii macar localitatea de domiciliu poti incerca la primaria de acolo. Daca este o comuna, oamenii se stiu intre ei. Daca mama si-a mai pastrat numele si are un telefon fix poti cauta pe www.paginialbe.ro. Acolo gasesti si persoane cu acelasi nume si poti cauta din aproape in aproape: frati care- obligatoriu si-au pastrat numele- bunici, parinti. Poti incerca sa suni la toate telefoanele pe care le gasesti acolo si- cu delicatete- nu-i exclus sa afli ceva. Daca ai o sursa la Caziere...rezolvi problema. Si nu uita: toate datele de stare civila- schimbari de nume- se inregistreaza la Starea Civila din cadrul Primariei din localitatea in care s-a nascut mama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pagini aurii...suni toate persoanele cu numele respectiv din localitaea respectiva, sau chiar din judet... e posibil sa dai de o ruda ( mai ales ca stii cum o cheama si varsta ), apoi la evidenta populatiei, daca prietena a fost infiata poate ca parintii adoptivi stiu totusi ceva, la urma urmei poti intreba si aici...nu se stie niciodata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yonela cristina

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multa bafta ii trebuie ca alceva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar macar sa incerce vorba acea cine nu risca nu castiga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ati spus ca ati gasit un program dar este doar pentru cei din bucuresti. imi spuneti si mie pls care este acela?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pont: descarca de ne internet baza de date de la politie cu buletinele, ii gasesti cnp-ul. dar, daca are alt nume, va trebui sa apelezi la un prieten din politie.sau sri, ceva.cazurile noastre se aseamana.noi asa am gasit-o pe mama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate deoarece nu-i usor de gasit o persoana atit de usor eu caut o persoana din beirut dar nu-i stiu decit numele mic asa ca tra sa-mi iau gindu de la sata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa faca tot posibilul si sa mearga tot inainte ca sunt sanse de 1 la 1 milion...mult noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma intereseaza si pe mine programul acela pentru a afla adresa cuiva din Bucuresti. ma poti ajuta?

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apelati la Serviciul de investigatii private VESTIGO www.vestigo.ro, office@vestigo.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ieu caut pe un prieten claudiu din bucuresti care astat cuanghel ana maria zis anyy din sacele brasov tipu avea domiciliu in sectoru 3 a fost cu anyy asta in spania madrid il caut urgent va rog ajutati-ma suna daca sti ceva te rog 0726184965 florin va rog cai ie urgent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate duce la politia acelui judet si poate cere informatii de la :evidenta populatiei pentru persoana respectiva, dupa nume si varsta...acolo trebuie sa fie si datele vechi(in cazul in care si-a schimbat numele)...trebuie sa spuna si motivul pentru care o cauta si eventual sa dea si niste bani dar poate sa obtina informatiile dorite

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum aflu o adresa a lu pascale andrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toldea Moise Cristian Loc Nastere Gorj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu tot am nevoie sa aflu unde traieste tatal meuu, dar nu pot! ce pacat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost intr-o situatie similara in urma cu 27 de ani am fost adoptata nu am stiut nimic de mama, tata, fratii surori,... am sunat la primarie unde a fost nasterea inregistrata, am aflat de mama si de unde locuia, apoi am sunat la primaria din orasul de unde figura ea, am aflat de o sora de un frate ( nume de familii diferite fiind toti adoptati ) apoi am dat de un unchi si tot asa... totul doar prin telefon findca locuiesc foarte departe de Romania daca vrei mai multe informatii si sfaturi cautama pe yahoo la adnanaene@yahoo.com acum au trecut 5 ani si am aflat de 3 surori si un frate

Alte răspunsuri
| Natasha_6158 a răspuns:

O va gasi acolo.Chiar daca si-a schimbat adresa, poate da de dansa.

| Oprescu_Soryn_1988 a răspuns:

Posibil

| ioana_2824 a răspuns:

Imi caut sora nascuta acum 29 de ani. daca prietena ta a gasit-o cumva pe mama sa, imi poti spune si mie te rog cum?

| lumid a răspuns (pentru ioana_2824):

Te rog sa ma apelezi ti-am lasat un mesaj o zi frumoasa

| lumid a răspuns (pentru ioana_2824):

Te rog suna la 0768279644 am fost nascuta acum 29 de ani, nu stiu daca ti-ai gasit sora pana acum iar id meu este lumi82buc@yahoo.com