| Pavel_Roberto_1998 a întrebat:

Cum pot sa aflu numele unei persoane daca am numarul ei de telefon? P.S:acea persoana imi face glume la telefon mereu, dar legea nu il poate pedepsi decat daca ma ameninta. big grin

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Daca ar avea abonament ai putea sa te duci la un Orange Vodafone,Cosmote Point si sa explici situatia si sa il caute in baza de date etc. Dar in mod normal nu e obligatoriu sa te ameninte,daca suna regulat se numeste hartuire,poti sa te duci la politie si se poate afla cine este, dar in Romania politia se ocupa cu,, treburi mai importante'' si mai mult de o bataie de joc nu o sa primesti, cel mai simplu daca ai un smartphone care foloseste android, windows etc. poti downloada o aplicatie cu ajutorul careia poti bloca un anumit numar de telefon si nu te mai deranjeaza. Succes.