| cremita a întrebat:

Cum pot sa aflu pozitia matematica a unui sat? (grade latitudine, longitudine) FUNDA!

Răspuns Câştigător
| iChaz a răspuns:

Google Maps happy dai zoom in locatia unde este satul, apoi click dreapta (de exemplu in centrul satului) si alegi "what's here?". in bara de search iti va aparea automat latitudinea si longitudinea.

3 răspunsuri:
| ZwNsv a răspuns:

Te uiti pe harta lumii! este foarte usor! ai niste linii si daca te uiti mai atent sunt si niste cifre! mai intai localizezi statul, apoi te uiti la cifrele de pe vertical apoi orizontal!

| marius5600 a răspuns:

Este foarte simplu de facut, dar iti trebuie un gps, cu ajutorul lui afli tot ce iti trebuie latitudine, longitudine tot

| cremita explică:

Uitasem sa mentionez ca pe net trebuie sa caut...si nu am gps