| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa anulez o amenda ratb?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te vor da in judecata in caz de neplata.
Daca poti dovedi ca ai avut bilet sau abonament valabil, ai sanse. Dar daca pierzi procesul, platesti si cheltuielile de judecata deasupra amenzii!

cristian
| cristian a răspuns:

Daca ai dovezi ca erai in strainatate cand s-a aplicat amenda poti sa o contesti in instanta.

| Flav a răspuns:

Cand ai luat acea amenda, ti s-a intocmit proces verbal! De aceea, singura cale prin care ai putea sa anulezi, e sa intentezi un 'proces', si nu neaparat prin faptul sa dovedesti c-ai fost in strainatate, fiindca la urma urmei tu esti partea atacata, deci ei trebuie sa aiba dovezi. Daca reusesti sa convingi ca erai in alt capat al orasului in acel moment, cu alta ocupatie decat sa umbli clandestin, eventual sa ai si un alibi bun, scapi de amenda. Cam complicat, nu? Totusi, nu uita sfatul ca cu statul roman nu e bine sa te judeci happy

| kh1ss a răspuns:

Pai nu prea poti... amenzile nu se anuleaza decat de judecatorwinking

| mioara a răspuns:

Nu poti

| RamonaMn a răspuns:

Imi pare rau insa cred ca cea mai buna metoda este s'o platesti => daca mergi pe cale dreptatii si a adevarului big grin

| irynna a răspuns:

Pai daca este amenda nu ai cum sa o anulezi, va trebui sa o platesti.

| MihaiA a răspuns:

Tragi o linie si scrii anulat ca la facturi hihihi PS : kidding

| ShaKuri a răspuns:

Plangere la judecatorie... pe motiv..ca o alta persoana a dat datele tale

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Platind-o

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu o intrebare:daca ai abonament valabil dar nu il aveai la tine...cum poti sa o anulezi?