| backback a întrebat:

Daca am uitat abonamentul ratb acasa si am luat amenda pot sa anulez cumva amenda?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Amenda se poate anula doar printr-o plangere contraventionala, depusa la Judecatoria de care apartii, facuta in cel mult 15 zile de la data cand ai fost amendat. Numai bine!

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Fa rost de numarul celui care ti-a dat amenda,invita-l la o discutie amicala,
o bere ceva si scapi, apropo, sa i arati si abonamentul.

http://www.TPU.ro/utilizator/zchp

| backback explică (pentru EstiFericitaSauTrista):

Era o babaciune

| EstiFericitaSauTrista a răspuns (pentru backback):

Atunci happy Ti se limiteaza optiunile... inventeaza o scuza cand vrei sa platesti amenda zii ca te-o amendat dar iti era pe fundul ghiozdanului abonamentul sau ceva gen, alte optiuni nu vad, eventual sa scoti babaciunea la un sucrolling on the floor

| backback explică (pentru EstiFericitaSauTrista):

Mai bine ma impusc decat sa scot babaciunea la un sucrolling on the floor

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Atunci zi-le ca nu ai vrut sa i arati abonenamentu, din cauza ca te-ai speriat de ea si ai avut un atac de panicarolling on the floor

| HVI a răspuns:

Pai cand mergi sa platesti amenda mergi cu abonamentul si ti-o anuleaza.