| Seba2013 a întrebat:

Cum pot sa imi inchid contul?

3 răspunsuri:
| Standt a răspuns:

Pentru a şterge contul TPU.ro trebuie să trimiţi un mesaj, folosind funcţia "Contact" (sau direct la contact @ TPU. ro) de pe adresa de email cu care te-ai înregistrat în cadrul comunităţii. Atât întrebările cât şi răspunsurile nu vor mai fi şterse, ci vor apărea pe site ca şi cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la această metoda, din dorinţa de a fi fair-play faţă de utilizatorii care au acordat fundiţă pentru răspunsurile care acum urmează să fie şterse. În cazul în care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie însoţită de acte doveditoare.

| DarknLight a răspuns:

Really, dragă Seba?!

Tu chiar vrei să ne abandonezi?!
sad De ce?!

Ce pățiși?!

Dacă traversezi vreo perioadă tulbure în viața ta, să știi că deși nu am vorbit și în privat ci doar pe aici pe TPU ul public și nu știu cât de mult mă consideri amica ta, ori cât de mult ai disponibilitatea să te expui emoțional în fața unui străin, însă eu nu am zis-o doar de dragul de a o zice, când am spus căci voi oamenii de pe TPU (evident cei cu care am conversat și am ajuns la un numitor comun) mi-ați fost dragi, chiar și doar ca niște pseudonime ori străini, ori și chiar dacă nu ați fi cine susțineți că sunteți, însă și alter ego de ați fi, tot suferiți, așa că, eu nu glumesc, poți să-mi spui ce te frământă, my dear friend Seba. Chiar mi-ai fost un TPUaș tare simpatic, smart, funny, deep (cred că asta am adorat cel mai mult la, marele Seba happy deși prea deep ca să mă ridic la nivelul tău intelectual și conversațional, însă am adorat că poți fi un om deep cu care chiar și dacă pricepem mai greu noi oamenii de rând, aveam despre ce vorbi și cu cine vorbi pe aici) și frumos spiritual. Parcă îți simțeam spiritul prin discursul tău TPUistic și prin felul tău de a fi conversațional. big grin

So, de ce să ne abandonezi, măi Seba?! :')
Sau măcar dacă ne vei abandona, aici pe TPU, sper că o să-mi lași măcar un Facebook, insta sau dacă tu chiar nu dorești să-ți expui identitatea happy sper măcar că-mi vei lăsa un mail ca să ne mai auzim, amigo Seba. Oricum ăsta este farmecul conversațiilor cu tine, că nu mai e nevoie să vezi oricum un chip, deoarece sufletul tău și mintea ta sunt magice și conversațiile cu tine, oricine ai fi, sunt magice. happy Și dacă chiar ai să mă abandonezi și chiar nu o să mai aud nimic de tine, chiar o să mă simt dezamăgită și o să cred căci doar ai făcut-o doar pentru funde și voturi, atunci când chiar mi-ai răspuns la dilemele mele existențiale și mi-ai citit întrebările. sad Și m-ai ajutat emoțional prin conversațiile tale să trec peste problemele mele existențiale și durerile mele existențiale și banale. Dar m-ai ajutat. Deci acum ar fi rândul meu să te ajut, dacă tu chiar traversezi o prăpastie în viața ta. Sau ești blocat în acea prăpastie.

P.S. Nu glumesc. Eu chiar m-am atașat de acest forum și de oamenii de pe acest forum cu care am avut ceva conversații deep. Dar nici nu presez pe nimeni. Nu mă înțelege greșit, nu mă dau la tine sau ceva, dragă Seba (poate ești și căsătorit, ai copii acasă, ori o iubită splendidă, ori chiar un iubit splendid happy deci nu e vorba despre asta) dar chiar credeam că parcă m-am conectat cu tine conversațional și că avem ceva în comun, dorința de a fi profunzi și înțelege viața dincolo de tot doar ce se vede clar și este palpabil/tangibil.
Ehh, în final, sper să fii bine, orice ar fi sau orice cumpănă ai trece și sper să ne mai auzim măcar pe viitor, dacă tu chiar ai de gând să ne abandonezi. sad
Deși sper să nu o faci. sad

| Seba2013 explică (pentru DarknLight):

Mi-am sacos anumite studii. O sa imi fac alt cont pentru a socializa. Mai bine te scot la un suc decat sa vorbim mult fara fapte.Cel care scrie o carte o face in ani de zile.