| cornculapte a întrebat:

Cum pot sa scot petele de ulei din haine? Stiu de Vanish, dar nu s-ar putea cu ceva ce am prin casa (Vanish nu am momentan)? Am auzit parca mai demult ca se poate cu detergent de vase (Pur, Fairy). Functioneaza si daca haina a fost deja spalata normal?

5 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Iese pata daca pui pur pe ea si o lasi cateva zeci de minute apoi o speli. Daca nu iese in totalitate se mai repeta operatia si la a doua incercare sigur iese. Am citit ca iese mai repede daca o speli in apa rece!

| cretzufinish a răspuns:

Da... functioneaza si cu detergent de vase. Fairy e cel mai eficient, dar depinde si de cand e pata.

| cornculapte explică:

Pata nu e veche (de cateva zile), dar a mai fost spalata o data normal in masina de spalat.

| dulcik a răspuns:

Eu pun Fairy le las un pic iar dupa accea le tin si un pic in apa cu vanish iar dupa aceea le bag la spalat cu ariel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu scot petele de ulei cu detergent de vase Fary este foarte eficient.Mai intai pun pe pata putin Fary apoi las un pic detergentul pe haina si apusterg cu apa lasc sa se usuce si pata de ulei sa luat!