| alexxx a întrebat:

Cum pot slabi la coapse, picioare? alerg de 3-4 ori pe saptamana, cate 8 ture(baiat)

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu se poate slabi in sens diferentiat :numai la picioare! Conformatia trupului tau este un dat genetic chiar si conformatia picioarelor sau coapselor! Prin alergare nu faci altceva decat sa dezvolti muschii coapsei si picioarelor. II obligi sa se adapteze unui efort! Adaptarea la efort a muschiului se face prin hipertrofiere(cresterea in lungime si grosime a fibrelor musculare) Cum esti interesat "sa slabesti" la coapse si picioare cel mai bine este sa renunti la alergat si sa te orientezi catre alte eforturi fizice care sa-ti dezvolte alte grupe de muschi ale trupului tau, in asa fel incat sa se realizeze un echilibru al formelor( coapsele si picioarele sa nu mai apara asa groase in raport cu restul )

1 răspuns:
| pascovici a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa tii o cura cu legume, fructe