| miln a întrebat:

Cum pot suna video de pe un samsing galaxy ace?

9 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Trebuie sa fii intr-o zona de acoperire 3G (iti apare 3G sus pe ecran) si apoi ->Video Call.
Nota:persoana pe care o apelezi deasemeni trebuie sa fie in zona de acoperire 3G si sa aiba telefon compatibil 3G + camera si pe fata telefonului.

| miln explică (pentru neluL):

Pai nu stiu unde ar fi o zona potrivita plus ca, eu vreau sa il sun video de pe telefon pe mess sau pe skype.

| neluL a răspuns (pentru miln):

Cand te afli intr-o zona cu acoperire 3G iti apare pe ecran in stanga sus un G.
Sa suni video de pe tel pe mess nu merge (idem skype)
Sa suni video de pe mess pe mess sau skype ->skype nu merge!
Serviciul 3G este valabil doar pentru telefonia mobila (intre telefoane)

| miln explică (pentru neluL):

Si poze cum se fac 3g?

| neluL a răspuns (pentru miln):

Poate ai vrut sa spui 3D. 3G este altceva!

3G - 3G este prescurtarea de la "a treia generatie de telefonie mobila". Aceasta tehnologie faciliteaza transferul de date cu viteza sporita, videoconferintele si celelalte aplicatii ce utilizeaza internetul mobil cum ar fi (Mesageria instanta sau e-mailul).

| miln explică (pentru neluL):

Eu ma refeream sa fac poza prin camera din fata a telefonului

| neluL a răspuns (pentru miln):

Telefonul tau nu are camera in fata!

| miln explică (pentru neluL):

Ba da are

| neluL a răspuns (pentru miln):

Inseamna ca am vazut alt telefon aici http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_s5830-3724.php
la Camera/Secondary scrie NO.