| pierduta a întrebat:

Cum poti elimina/sterge o pagina intreaga fie ea pagina libera sau cu scris in Word ( pe engleza)? Daca pe fiecare pagina ai scris cate un pic cum poti face ca acele scrisuri sa urmeze una dupa cealalta fara prea mult spatiu liber, reducand astfel nr. de pagini?!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Insemni textul tinand apasat Shift si sageata in jos si apoi dai Delete.
Pentru a grupa textele te pozitionezi dupa primul text si dai Delete pana ce al doilea se alatura primului apoi te pozitionezi dupa al doilea si tot asa procedezi, pana se grupeaza toate. Mai poti folosi si Cut si Paste, dupa ce ai insemnat al doilea text si l-ai pus dupa primul si tot asa si cu urmatoarele. Numai bine!