| alexandraalexutzaaly2000 a întrebat:

Cum poti sa inveti mai repede la mate?

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Cu pixul și cu foaia în mână așa se învață matematica

| Isabella95 a răspuns:

In primul rand trebuie sa fi atent in clasa. Acasa cand inveti concentreaza-te, si invata formulele de calcul iti va fi mai usor.

Răspuns utilizator avertizat
| alexandra13131718 a răspuns:

Sa faci exercitii suplimentare usoare care ti se par usoare apoi din ce in ce mai grele

| KateLovely a răspuns:

Poti sa inveti schematic(faci tot felul de desene si ramificatii, merge), subliniezi chestiile importante, rezolvi exercitiul de mai multe ori.Eu am un prof de mate foarte exigent, trebuie sa invat ca lumea. happy