| AiEnmaa a întrebat:

Cum poti scapa de somnul de dimineata? Pur si simplu nu ma pot trezi. Dau FUNDITA.

8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca respecti programul de somn, asta inseamna circa 8 ore de somn, poti sa te scoli dimineata fara nici o problema.

| Deniisze a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu.
Am ore de dimineata de la 7 si trebuie sa ma trezesc de la ora 6:20.
De obicei ma pun sa dorm mai devreme gen 9, 9:30 ca sa ma pot trezi dimineata.Chiar sunt curioasa sa vad ce raspunsuri se mai dau.
Multa bafta!

| nashu40 a răspuns:

Incet si cu rabdare vei reusi, dar nu dintr-odata. Primul pas este sa mergi la culcare seara, mai devreme dacat de obicei si dupa o perioada corpul isi va schimba metabolismul si ceasul intern. happy
Incearca sa nu mamanci prea mult inainte de culcare si incearca sa renunti la medicamente seara, ma refer la astea uzuale care se iau pentru orice.

| laurentiu a răspuns:

Sa te culci devreme!

| Anonim69 a răspuns:

Uite, cand eram in generala, diriga ne batea la cap sa ne culcam la ora 22:00 fix, cu lumina stinsa. Faza tare e ca mergeastraight face, ma sculam super ok, ia incearca si tu asa cateva zile sa vezi cum ebig grin

| Detanatar a răspuns:

De fapt chestia nu e in asta.Desigur trebuie sa te culci devreme ca sa te poti scula devreme, dar in general aici e vorba despre motivatie si vointa.Ar trebui sa-ti pui scopul Ex:"Peste doua minute ma scol" si intr-adevar sa te scoli.Astfel dupa citva timp o sa reusesti sa te scoli cu usurinta si fara vreun scop.Iti va intra in deprindere.In plus iti va omori lenea si in viata de zi cu zi.

| Alexandra_5259 a răspuns:

O rogi pe mama ta sa te uda pe fata cu apa rece si sa te ridice si stang drept stang drept!

| igor4ok a răspuns:

Depinde la ce ora te culci daca la 20 inseamna ca trebuie mai tirziu
daca la 24 inseamna ca mau devreme.