| anonim_4396 a întrebat:

Cum produc un scurtcircuit la o aeroterma?

5 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Atingand faza cu nulu sau blocandui palele se va incinge pana se va scurcircuita bobinajul de pe ea.

| Raiden a răspuns:

Vrei sa iti dea alta de la garantie laughing?

| RoseOfTheFire a răspuns:

Da de ce vrei sa faci asta?

| LIN2010 a răspuns:

Banuiesc,ca vrei sa demonstrezi ceva, altfel nu recomand sa produci intentionat un scurtcircuit, exista pericol de electrocutare si de producerea unui arc electric care poate provoca arsuri...Inainte sa produci un scurtcircuit trebuie sa vezi cum este calibrat circuitul de prize respectiv(siguranta sa fie de maxim 16 A), altfel pot aparea alte probleme la instalatia electrica(chiar si incendiu).

| Kaveri a răspuns:

O uzi cu apa apoi o bagi in priza.