| edward a întrebat:

Cum public un site pe net? am domeniu de gazduire imi trebuie un client ftp sau se poate si fara?

9 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Da iti trebuie un client ftp in care sa urci continutu sitesului la urma te loghezi cu adresa si cu utilizatoru si parola care tiau fost date si gata

| CataC a răspuns:

Salut
Presupun ca ai cumparat si hosting, nu doar domeniu.
In e-mailul primit de la hosting ai datele de acces ftp (user, parola, etc)
Descarci total commander sau alt client ftp, configurezi cu datele de conectare primite de la hosting, si te conectezi la server.
Cand ai acces la server prin ftp, urci toate paginile sitului in fisierul numit public_html.
Bafta

| edward explică (pentru CataC):

Am descarcat total commander si filezilla si nu se conecteaza in nici unul.imi da eroare
Error: Connection timed out
Error: Could not connect to server

| edward explică (pentru CataC):

Ok am indexat fisierele si acum ce ar mai trebui sa fac? cum le bag in site ca acela care l'am creat eu nu merge decat in localhost cum sa iti explic sa intelegi.

| CataC a răspuns (pentru edward):

Lasa-mi un yahoo in privat, sigur faci ceva gresit, nu-mi dau seama unde.

| edward explică (pentru CataC):

Edy_23_dj@yahoo.com

| CataC a răspuns (pentru edward):

Poate vrei sa si intri pe mess happy

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Poti sa il publici cu filezilla, adica sa il indexezi in google.

| bogudoby a răspuns:

Sigur gresesti ceva la configurare :d
Poti sa incerci si http://www.buy2host.com - e free