| gineldllk a întrebat:

Cum pun doua hard-diskuri intr-un pc placa mea de baza e sata 2

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu conteaza. Pe unul ai sistemul de operare si il pui pe SATA 0 (Asa sunt numerotate. Nu este vorba de tipul de SATA ci de ordinea lor. Te uiti cu atentie pe placa de baza) Pe celalalt il pui pe SATA 1. Si DVD-RW il pui pe SATA 2. In BIOS este bine sa setezi numai SATA 0 sa functioneze. La celelalte dai disable pentru a nu pierde timpul la boot-are.