| TrololoLM a întrebat:

Bun, deci am 2 hard-diskuri. Ambele tip SATA. Si placa de baza suporta SATA. Unul dintre harddiskuri e de 80gb, iar pe celalalt scrie ca e 160gb (nu l-am incercat inca). Le pot conecta pe ambele in acelasi timp? Daca da, cum? thinking

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da, le poti conecta pe ambele in acelasi timp daca ai cel putin 2 porturi sata pe placa de baza, 2 cabluri sata si o sursa cu care sa alimenteze cele doua hdd-uri.

| al3xander a răspuns:

Da desigur numai ca e posibil ca trebuie sa setezi din BIOS ca sa boot-eze prima data de pe cel cu windows. de conectat, se conecteaza simplu, ai nevoie de un cablu SATA conectat la placa de baza care sa-l conectezi la HDD.