| Maria-denisa_Filep_1996 a întrebat:

Cum sa aprinzi telefonul fara buton(oprire/aprindere ) sau cum sa faci un alt buton?

Dar unde era butonul mi sa tocit
Ce sa fac?

1 răspuns:
| Sandu3 a răspuns:

Exista o aplicatie numita SCREEN LOCK pe care o gasesti in Google Play.Mai sunt si altele dar pe aceasta o folosesc eu si merge de minune.Asta ca sa inchizi telefonul, iar ca sa-l deschizi activeaza functia DOUBLE TAP din Setari apoi Control gesturi si activezi Apasare dubla.Deci pe scurt, daca apesi de doua ori pe ecran el se va activa, iar ca sa-l inchizi te folosesti de Lock Screen pe care il vei pune pe primul ecran.E simplu si eficient.