| marcelglav a întrebat:

Cum sa dezinstalez windows 7 pentru ca sa instalez xp.

7 răspunsuri:
| Damasc a răspuns:

Nu trebuie sa faci ceva anume pentru a dezinstala windows 7 daca vrei sa bagi xp, in momentul cand vei instala xp-ul, automat versiunea anterioara de windows se va sterge.Aici ai un tutorial despre cum se instaleaza windows xp iti explica pas cu pas exact ce trebuie sa faci.Bafta http://www.msdesign.ro/tutoriale/instalare-windows-xp/

| KyraW a răspuns:

Incearca sa instalezi direct xp-ul ca in general stiam ca daca vrei sa instalezi alt windoes,il bagi direct ca intra peste ala...dar vezi ca daca ai un calculator foarte bun, mai bine lasa windows 7, ca proceseaza mai bine cu el.Sucees

| Kosmyn_2415 a răspuns:

Windowsul nu se dezinstaleaza.In primul rad iti trebuie un cd bootabil cuwindows xp. Dupa il bagi dai restart la pc si iti apare akol ceva cu... dai space si dupa se instaleaza pui u numele si ce mai vr u pe acolo si gata

| samy97 a răspuns:

Nu dezinstalezi nmc... aprinzi calculatorul si bagi repede cd-ul cu win. 7 si dupa iti zice sa apesi enter sau space pentru a citi cd-ul dupa care incepe instalarea pe care cred ca sti sa o faci...sau aprinzi calculatorul.bagi cd-ul si intri in mai computer unde e cd-ul si dai de acolo.dar e acelasi lucru, funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fraier esti. Votezi toate raspunsurile bune cu 'stupid' sau 'nefolositor' si nu dai nici o funda.Si apropo, cum zic toti, WINDOWS-UL NU SE DEZINSTALEAZA! get a life dude straight face

| kiss99 a răspuns:

Pai... bagi CD de la xp si il instalezi...

| gaby86 a răspuns:

Pai trebuie sa-l faci cu CD-ul de la widnows 7. nu stiu sal dezisatlezi si chestii ca problema ta oam si eu dar eu l-am dupa net de pe www.tepyratboy.com se numeste windows 7 lite dar prost :D