| NoNaamexD a întrebat:

Eu am windows XP professional. CUm sa imi instalez altul si sa-l sterg pe acesta? Un link la windows 7 daca se poate? Cum il dezinstalez pe acesta?

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cand instalezi windows 7 se sterge acesta pe care il ai. Un tutorial de instalare uite aici http://www.tutorialepc.ro/cum-se-instaleaza-windows-7.html
Cum faci un CD bootabil cu Nero uite aici http://www.videotutorial.ro/? p=333
Pentru alte detalii vezi pm! Bafta!

| мιcυтѕαααα a răspuns:

Bryana,imi pare rau, nu stiu. Dar imi poti da te rog poza de la avatarul tau? Mersi! kiss kiss kiss

| Laurian1999 a răspuns:

Bryanna2011, se pare ca tu nu stii, dar windows-ul "nou" pe care il instalezi in calculator il inlocuieste pe ala vechi, se mai intampla cand booteaza calculatorul sa ai doua windows-uri de unde poti sa alegi, ca sa stergi windows-ul va trebui sa apelezi la o varianta mai bruta, sa stergi partitia C ( recomandat sa incerci pe un calculator mai vechi)

| Grozav_Catalin_1989 a răspuns:

Cum se sterge windosw care il ai de ja si vrei sa instalezi altul