| marcelglav a întrebat:

Cum sa dezinstalez windows 7, pentru ca sa instalez windows xp.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu dezinstalezi nimic ci instalezi windows 7 direct iar cel vechi se elimina singur.

| RS4 a răspuns:

Nu se dezinstaleaza! pui cd-ul cu xp dai restart, setezi din bios DVD-WR first boot device, salvezi in bios...dai restart, si incepe sa booteze de pe cd-ul cu XP! formatezi partitia C (probabil) pe care e 7 acum, si dai install tot pe ea apoi la XP! bafta!

| spxinsane a răspuns:

Iti salvezi prima data tot ce ai important pe partitia C:\ pe alta partitie/hdd (fisieerele din documents sau daca ai cumva fisiere pe desktop)
Bagi CD-ul cu win XP si dai restart.
Boot-ezi de pe cd si urmezi pasii de instalare, alegi partitia C ca loc de instalare si o formatezi (quick format useing NTFS).

Spor la reinstalat.

| DriftKingRO a răspuns:

Stergi partitia C si o formatezi...

| GeannyXdt a răspuns:

Dai funda?
Reinstalezi pur si simplu Windows-ul.
happy
Funda?

| BoGdAn_5789 a răspuns:

Bagi windowsu xp faci ce iti cere pane ajungi la setarea aia cu unde sa se instaleze pui pe ce partitie vrei si undeva jos iti apare format tongue usorwinking