| Illuminati2016 a întrebat:

Cum sa fac sa imi apara Activate Windows in dreapta jos daca activez windows-ul spre exemplu, gen cum are KSI

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este ilegal. Nu mai pune intrebari din astea pe aici. Risti sa ramai fara cont. Citeste! http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12

| Illuminati2016 explică (pentru Salontanul):

De cand este ilegal sa am o copie de pe site-ul Microsoft?

| Salontanul a răspuns (pentru Illuminati2016):

Nu! Este ilegal sa-l ai fara licenta.

| Illuminati2016 explică (pentru Salontanul):

Si poate cineva sa imi faca ceva daca nu il activez niciodata?

| Salontanul a răspuns (pentru Illuminati2016):

In mod normal, da. In tara asta nu! Am prieteni in Germania si-mi povestesc ca n-au curajul sa faca asta. In cateva zile vine politia si-i tunde. Si la noi sunt niste pedepse de te crucesti ( 6 luni la 3 ani sau amenda penala) dar n-am auzit, in orasul meu, decat un singur caz si ala al unui prost. Facea CD-uri cu filme si muzica si asa l-au prins.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai daca este activat, nu poate sa iti apara. Sau vrei sa nu apara?

| Illuminati2016 explică (pentru DoarBogdan):

Vreau sa apara chiar daca este activat

| NLS a răspuns (pentru Illuminati2016):

Trebuie sa folosesti un utilitar pentru asta.
Ultimate Windows Tweaker 4.7.1
Cu el imi dezactivez Cortana, telemetria si altele.

Iar mesajul dinn dreapta jos nu va fi "Activate Windows...", DACA e deja activat, ci va fi:

Windows 10 (Pro)
si dedesubt - numarul buildului.

Activate Windows dispare in momentul in care l-ai activat cu o licenta.
Daca nu il activezi niciodata, textul "Activate Windows" ramane permanent pe ecran... si nu o sa poti customiza anumite chestii (culori, teme, icoane mai mari, fonturi mai mari, distanta intre icoane pe desktop, latimea meniurilor, etc etc)
Cel de pe site-ul Microsoft NU contine o licenta.

| aXy99 a răspuns:

Nu este ilegal sa-l ai fara licenta avand in vedere ca Microsoft ti-l ofera gratuit la ei pe site. Nu mai abera, salontanule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia iti arata cand ai windows de saraci crackat. De ce ai vrea asta?

| Illuminati2016 explică (pentru anonim_4396):

Pai cum ca asa vine de pe site-ul Microsoft gata cu activate windows big grin nu e crackuit

| Illuminati2016 explică:

De fapt am un cont Microsoft cu licenta care mi-l activeaza cand bag contul dar o sa il las asa pana apare activate windows or bill gates will come to your house and steal your dog