| Alexa1313 a întrebat:

Cum sa fi profesor pentru o zi? ce as putea face ca sa fiu pentru. o zi un profesor care sa predea lectia, iar lectia sa fie pe intelesul tuturor si sa imi dati idei despre lucruri distractive legate de lectie pe care le pot face cu elevii. Ps: am ca tema Teorema lui Thales si Teorema asemanarii; deci cateva sugestii?

4 răspunsuri:
| Ioanagabb123 a răspuns:

Nu am inteles intrebarea ta. Profesor pentru o zi intreaga sau doar pentru o ora si aia sa fie de matematica?

| Alexa1313 explică (pentru Ioanagabb123):

Pentru o jumatate de ora ca facem cate doi, ora de matematica

| Ioanagabb123 a răspuns:

Pai, daca alegi sa fii prima poti incepe prin a explica Teorema lui Thales, dai definitia iar apoi, daca sunt observatiile, asta iti ocupa cam 20 de minute, daca ii lasi sa puna si ei intrebari. In 10 minute poti sa faci o problema stil model, poti sa o faci de acasa si sa te duci acolo sa o copiezi. thinking

| Alexa1313 explică (pentru Ioanagabb123):

Dar ce pot face ca sa fie mai distractiv si mai pe intelesul lor?