| androm3da a întrebat:

Cum sa scap de burtica si de aripioare? la mine se depune grasimea preponderent in acele zone. nu sunt o fire sportiva, am 53 kg si 1, 64 m. sa zicem ca sunt multumita, dar ma deranjeaza burta si aripioarele. am incercat sa fac abdomene dar am renuntat dupa scurt timp. credeti ca este de folos? multumesc anticipat pentru raspunsuri, sunteti o comunitate unita.aici primesc cele mai multe raspunsuri fata de alte forumuri.

Răspuns Câştigător
| Neylin a răspuns:

Pentru inceput incearca sa nu mai mananci seara (de preferat cu vreo 4 ore inainte sa te culci), pentru ca mancarea sa se digere, nu sa se depuna odata cu intrarea organismului in "repaus". Incearca sa mananci mai putina maine(nu trebuie neaparat sa renunti la ea).
Poti de asemenea sa incerci niste exercitii gen aerobic. Am gasit filmuletul asta: www.youtube.com/watch?v=i7Ke0oV1G6g. Atunci mi s-a parut amuzant, dar am citit ca unele persoana au observat rezultate chiar dupa prima zi. Tot ce pot eu sa iti spun e ca am observat ca mi s-a mai tonifiat abdomenul (am facut 1 sau de 2 ori exercitiile), si ca cel mai probabil nu vei putea sa le faci pe toate odata (eu am facut pauza de doua ori si am lucrat cat de corect am putut eu), si ca nu e cazul sa te fortezi prea tare din prima.
Ca un mic sfat daca decizi sa incerci exercitiile, mananca putin zahar dupa efort, astfel scad sansele sa te doara muschii a doua zi.
Poate gasesti si alte solutii. Oricum ar fi iti urez succes si nu uita ca arati bine oricum ar fi..important e sa fii sanatoasa.

1 răspuns:
| Alexsiatit a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa-ti faci prea multe "complexe" nici pentru "burtica" nici pentru "aripioare" si sa-ncerci ceva inedit: o modelare mentala, la nivel de subconstient, a aspectului fizic. In acest sens, ar trebui sa intelegi si sa-l "patruzi" cel mai bun prieten: PROPRIUL SUBCONSTIENT(!) care-ti este cel mai fidel prieten(!)si care intotdeauna-ti va fi alaturi, si va "executa" intocmai doar si tot ceea ce-i spui. Nu va sta pe ganduri si doar va executa. Atentie insa, EL nu cunoaste cuvantul "NU" si nu-l recunoaste deoarece nu are notiunea lui.
Alexsiatat
PS Te-am adaugat astazi la "prieteni" si sperand ca vei accepta fara sa te superi, imi vei scrie si tu.
tot eu