| anonim_4396 a întrebat:

Ce simptome are gripa porcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Tuse seaca, secretii nazale apoase, febra(38-39), dureri de cap, dureri musculare, stari de voma.In caz ca ai aceste simptome ar fi bine sa te prezinti la medicul de familie pentru analize.

| Victoria a răspuns:

Simptomele gripei porcine sunt similare gripei normale: tuse, febra brusca, dureri de cap si dureri musculare.

| Mihai_6663 a răspuns:

Voi nu a-ti auzit de google?straight face

| medda a răspuns:

Gripa porcina are urmatoarele simptome:dureri in gat, tuse, curge nasul, febra intre 37 si 38 gr., stari de voma, posibil diaree, posibil dureri de cap, stare generala proasta, senzatie de epuizare fizica.