| georgel96 a întrebat:

Cum se face o sesizare(reclamatie) OPC(Model)? Am nevoie in max 24 ore.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu exista un model tipizat pentru asa ceva! Atentie insa : NU SE DEPUN SUB ANONIMAT---acestea nu se iau în considerare şi se clasează, conform art. 7 din O. G. nr. 27/2002. Vezi info :http://www.anpc.gov.ro/....../index.php

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este ceva tip doar să-ți declini identitatea reală sau sub anonimat ori un număr de telefon pentru a putea păstra legătura cu ei dacă este o problemă care încalcă abuziv legea.
Sfatul meu este să-ți exprimi liber nemulțumirea ca ulterior să depui și o documentație aferentă pentru completarea sesizării.
Mult succes.
Și încă ceva, reclamațiile online se fac la orice oră din zi și din noapte, ele vor fi înregistrate în ordinea cronologică.
Pa, pa.

| georgel96 explică:

Mda dar eu aveam nevoie ca structurastraight face